Czyli przejedź Wietnam z północy na południe i przeżyj naprawdę zakręconą przygodę! Poznaj Hanoi z perspektywy skutera i spróbuj, jak naprawdę powinna smakować zupa pho. Zobacz boską zatokę Ha Long, a potem zapuść się w kolorowe uliczki Hoi An'u i na zieloną prowincję, gdzie słychać tylko jak ryż rośnie. Zobacz góry, wodospady i odetchnij na plaży, a potem daj się zwariować szalonemu Sajgonowi. A przede wszystkim posmakuj obłędnie świeżej, aromatycznej kuchni Wietnamu i naucz się wreszcie, jak zrolować tę sajgonkę!

ZROLUJ SAJGONKĘ!

Posmakujesz podróży bez pośpiechu i zadęcia - to jak wypad z przyjaciółmi! Idealna sprawa, gdy podróżujesz sam.

Masz wsparcie dwóch podróżników z dużym stażem w smakowaniu świata.

Zatrzymasz się w lokalnych miejscach

i poznasz Wietnamczyków, z którymi się przyjaźnimy.

Zachwycisz się autentyczną wietnamską kuchnią - aż 2 kursy gotowania i niezliczone street tastingi!

Poznasz różne twarze Wietnamu: szalone miasta, magiczne miasteczka, gęstą dżunglę i szerokie plaże!

Zakochasz się w Wietnamie, jego smakach i uśmiechniętych mieszkańcach

Z FOODKRYWCAMI

HANOI: postkolonialne stare miasto, najlepsza zupa pho, zwiedzanie miasta na skuterach, kultowa kawa z koglem moglem i obłędne lody kokosowe.

HA LONG: surrealistyczna zatoka - turkusowa woda i spiczaste góry strzelające w niebo. Wpisana na listę UNESCo i nazywana Cudem Świata.

HOI AN: kolorowe kamieniczki, pola ryżowe, kameralna lekcja gotowania i ziołowy masaż, papierowe lampiony, słynne pracownie krawieckie i boskie bagietki.

HO CHI MINH: jeszcze więcej kawy i bagietek, prywatna lekcja gotowania, zakupy na targu, muzea, pamiątki i drinki z widokiem na miasto.

WYBRZEŻE: relaks, odpoczynek i wygrzewania słońca z butelką zimnego piwa w ręku.

NOCNY POCIĄG: jak przejeżdżać Wietnam, to po wietnamsku! 

W SKRÓCIE

DZIEŃ 1 / Lecicie do Hanoi

DZIEŃ 2-3 / Hanoi 

Xin chao! W Hanoi przywitamy Was najlepszą pho w mieście - bo co może rozpocząć urlop lepiej niż ta kultowa wietnamska zupa? Wybierzemy się na spacer po Old Quarter i jego klimatycznych świątyniach, a w międzyczasie zabierzemy Was na słynną kawę z koglem-moglem i obłędne kokosowe lody - najstarsze w Wietnamie! I wreszcie wsiądziemy na skutery (z kierowcami, rzecz jasna!), żeby posmakować Hanoi po zmroku - bo to wtedy do życia budzą się azjatyckie miasta, a na każdym rogu pojawia ją się wózki z pysznym, parującym jedzeniem! Szykujcie się na maaaaasę pysznego jedzenia. 

DZIEŃ 4 / Zatoka Ha Long

Pora na przygodę w jednym z piękniejszych miejsc Wietnamu! Wierzcie nam: Ha Long z pokładu tekowej łodzi wygląda OBŁĘDNIE. Dowód? Nawet James Bond zachwycił się tym klimatem! 

DZIEŃ 5-7 / Hoi An

Przekonacie się, dlaczego Hoi An to najbardziej magiczne miasto w kraju. Zabierzemy Was na najlepsze bagietki, cudnie orzeźwiający ziołami makaron cao lau i obowiązkowo na "rolowaną" kolację - sami skręćcie przy stole to, na co macie ochotę! Wyskoczymy rowerami nad morze, a jak będziecie mieli ochotę - oglądać w nocy pływające lampiony.

PLAN

DZIEŃ 8-10 / wybrzeże

Po tych wszystkich lotach, pociągach, raftingach i wspinaczkach należy się Wam trochę odpoczynku. A co sprawdzi się lepiej niż szeroka plaża, turkusowy basen i wygodny leżak na Południu Wietnamu? No, może smaczna ryba przygotowana

Wybierzemy się też na kurs gotowania na niewielkiej farmie, gdzie po pysznej szamie czekam Was ziołowy masaż. A potem? Cóż, poleżycie brzuchem do góry przy basenie, a sam koniec zorganizujemy Wam prawdziwie wietnamską przygodę - w nocnym pociągu!

z soczystym ananasem albo świeżutkie rollsy z krewetkami i wietnamską miętą, więc dobrego jedzenia też będzie w bród. Omnomnom1

DZIEŃ 1-12 / Ho Chi Minh

No i wreszcie odwiedzimy dawny Sajgon! Wypijemy niezliczone filiżanki wietnamskiej kawy (już nigdy żadna inna kawa nie będzie Wam tak smakowała...), popróbujemy południowych przekąsek (może porcja lodów z duriana, hm?) i wybierzemy się na świetny kurs gotowania w... dawnej siedzibie CIA (serio!). Jeśli do tej pory nie załapaliście, jak zrolować sajgonkę, w Sajgonie Was tego nauczą w mig - nawet tych opornych! 

Połazimy po mieście, kolorowych targach, pokażemy Wam, gdzie kupić na pamiątkę najlepszą kawę i pożegnamy się z Wietnamem koktajlami w uroczym rooftop barze - zachód słońca nad Ho Chi Minh to rzecz jedyna w swoim rodzaju!

DZIEŃ 13 / Wracacie do domu

Dziś z łezką w oku pomachamy Wam na do widzenia - fajnie było przeżyć z Wami wietnamską przygodę! 

*plan jest ramowy i wyjątkowych sytuacjach może ulec zmianie

KIEDY

16.01-28.01.2021

20.02-04.03.2021

6500 zł + lot

CENA

CO JEST W CENIE

FOODKRYWANIE

/słynna kawa z koglem - moglem i obłędne kokosowe lody w Hanoi

/szałowe wietnamskie bagietki w Hoi An

/lekcja gotowania i obiad w lokalnej klimatycznej farmie w Hoi An

/ziołowy masaż  

/lekcja gotowania i obiad w dawnej siedzibie CIA w Sajgonie

/smakowanie najprawdziwszej pho, wietnamskiej kawy, piwa i duuuużo więcej 

ATRAKCJE

/zwiedzanie Hanoi, Hoi An i Ho Chi Minh (wypad do najwyżej położonego baru w Wietnamie!)

/całodniowa wycieczka do zatoki Ha Long, rejs łodzią, kajaki, zwiedzanie jaskiń

/streetfoodowe zwiedzanie Hanoi na skuterach (ok. 4h)

/wycieczka rowerowa po magicznym Hoi An (ok. 4h)

/przygodowa podróż nocnym pociągiem

DO TEGO

/noclegi w pokojach 2-os. (hotele 3* i 4*)

/wszystkie śniadania

/transfery na miejscu

/wprowadzenie w świat kultury i kuchni Wietnamu

/zestaw FOODKRYWCY

/opieka pilota

/ubezpieczenie turystyczne oraz Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

A CO NIE

/przelot do Wietnamu

/wiza turystyczna

CO I JAK

Kompletnie się tym nie przejmuj! Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł - kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym broszka, żeby to były wakacje Twojego życia!

NIE MASZ Z KIM JECHAĆ?

Wyjazd jest organizowany zgodnie z przepisami przez Biuro Podróży reprezentujące markę TRIPTAILORS.pl, wpisane do Rejestru Organizatorów Turystycznych pod numerem 1724 - to z nim podpiszecie umowę wyjazdu. TUTAJ możecie zapoznać się z pełną dokumentacją dotyczącą organizatora. My zaprojektowaliśmy dla TRIPTAILORS.pl ten wyjazd i będziemy podczas niego Waszymi pilotami. Minimalna grupa, aby odbył się wyjazd to 8 osób.

WAŻNE

Wyjazd organizowany przez

triptailors_OK_black.png