Czyli przeżyj przygodę w egzotycznej Kambodży! Chwytaj plecak i leć z nami do Kambodży! Poznaj niesłychaną kulturę i inspirującą khmerską sztukę, dowiedz się więcej o burzliwej historii Kambodży i spróbuj jej ciekawej kuchni –  może połasisz się na smażoną tarantulę?  Zobacz na własne oczy 7 Cud Świata – nieprawdopodobny kompleks świątyń Angkor Wat i białe jak mąka plaże wyspy Koh Rong. Ale przede wszystkim odpocznij i przeżyj kambodżańską przygodę życia!

ZJEDZ PAN

TARANTULĘ!

Posmakujesz podróży bez pośpiechu i zadęcia - to jak wypad z przyjaciółmi! Idealna sprawa, gdy podróżujesz sam.

Masz wsparcie podróżnika z dużym stażem w smakowaniu świata.

Zatrzymasz się w lokalnych miejscach

i poznasz Khmerów, z którymi się przyjaźnimy.

Zachwycisz się khmerską kuchnią na zajęciach gotowania i podczas ulicznych tastingów.

Poznasz różne twarze Kambodży: szalone miasta, nieziemski Angkor i rajskie plaże!

Zakochasz się w Kambodży, jej smakach i pogodnych mieszkańcach.

Z FOODKRYWCAMI

SIEM REAP i ANGKOR WAT: miasto, z którego ciężko wyjechać i nieziemski Angkor Wat – jeden z Cudów Świata, starożytne megamiasto i największy kompleks świątyń buddyjskich na świecie.

PHNOM PENH: pełna życia stolica Kambodży z kolonialną zabudową, egzotycznymi bazarami, mistycznymi świątyniami i Pałacem Królewskim rodem z przygodowych filmów.

KOH RONG:  oślepiający biały piasek i turkusowa woda. To raj dla miłośników dziewiczej przyrody i prostego życia, gdzie kompletnie odetniemy się od świata.

BANGKOK:  miasto, o które żal byłoby nie zahaczyć! Na kilka drinków w rooftop barze i talerz kremowego tajskiego curry.

W SKRÓCIE

POJEDZIE Z TOBĄ

GRZESIEK LIPSKI

Obywatel świata-w podróży odkąd pamięta . 7 szczęśliwych lat krążył po planecie na pokładzie statków, rok spędził za barem na plaży w Brazylii, kilka lat w Irlandii i tak dalej... Autor powieści "Miasto z morza mrocznych wrażeń" . Latem lokalny przewodnik zakochany w Trójmieście. Zimą Foodkrywca zakochany w Azji.

ZOBACZ!

Jak wyglądał nasz ostatni wyjaz

DZIEŃ 1 / Wylatujecie

DZIEŃ 2-3 / Bangkok 

Poznajcie zwariowaną stolicę Tajlandii, pełną smaków, zapachów i dobrej zabawy! Oddamy się̨ szaleństwom nocy i spróbujemy obłędnych koktajli w klimatycznym rooftop barze, szałowi zakupów i jedzenia na nocnym targu albo kontemplacji magicznych świątyń Bangkoku. A na koniec zajmiemy prycze w pociągu i ruszymy się w leniwą podróż do Kambodży!

DZIEŃ 4-5 / Siem Reap

Odkryjemy jedno z najbardziej nieziemskich miejsc na Ziemi: najpiękniejszy, najbardziej spektakularny i największy na świecie starożytny kompleks buddyjskich świątyń, który kiedyś był potężnym megamiastem, a dziś walczy o życie z dziką dżunglą. Wybierzemy się też na zakupy na lokalnym targu i kurs khmerskiego gotowania, a potem spędzimy słoneczne godziny przy orzeźwiającym basenie – jak urlop, to urlop!

PLAN

DZIEŃ 6-9 / Koh Rong

Opalenizna sama się nie zrobi! Dlatego spakujemy manatki i ruszymy na rajskie, tropikalne południe: na najładniejszą i najbardziej uroczą wyspę Kambodży Koh Rong, gdzie zapomnijcie o całym świecie. Poznacie tu jeszcze więcej khmerskich smaków, wybierzecie się na wycieczkę do dżungli, na nurkowanie z rurką i na ryby z tubylcami. A przede wszystkim spędzicie długie godziny, leżąc brzuchem do góry na gorącym, bielutkim piasku. Będzie FUN!

DZIEŃ 10-11 / Phnom Penh

Poznajcie kambodżańską stolicę! Kolonialna zabudowa, niezliczone bazary, promenady, świątynie i muzea, a do tego majestatyczny Pałac Królewski i pyszna, khmerska kolacja, podczas której… zaserwujemy Wam smażone tarantule! Jak się żegnać z urlopem, to z przytupem.

DZIEŃ 12-13 / Wracacie do domu

Dziś z łezką w oku pomachamy Wam na do widzenia - fajnie było przeżyć z Wami wietnamską przygodę! 

*plan jest ramowy i wyjątkowych sytuacjach może ulec zmianie

KIEDY

13-25.02.2021

4470 zł loty

CENA

CO JEST W CENIE

FOODKRYWANIE

/zakupy na lokalnym targu, świetna lekcja gotowania i własnoręcznie przygotowany 4-daniowy obiad w Siem Reap

/kolacja pożegnalna z lokalnymi przysmakami w Phnom Penh

/smażone tarantule!

/lokalne piwo na dobry start

/powitalny pad thai w Bangkoku

ATRAKCJE

/zwiedzanie kompleksu Angkor Wat

/zwiedzanie stolicy Phnom Penh

/rejs łodzią dookoła Koh Rong

/nurkowanie z rurką i łowienie ryb na Koh Rong

/nocny bazar w Bangkoku

DO TEGO

/noclegi w dobrych hostelach (pokoje wieloosobowe)

/wszystkie śniadania

/transfery na miejscu

/opieka pilota

/zestaw FOODKRYWCY

/ubezpieczenie turystyczne oraz Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

A CO NIE

/przelot (Warszawa-Bangkok ok. 2000 zł oraz Phnom Penh-Bangkok ok. 300 zł - pomożemy kupić!)

/wyżywienie poza śniadaniami

/wiza do Kambodży (36 USD, wyrabiana online przed wyjazdem)

CO I JAK

Kompletnie się tym nie przejmuj! Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł - kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym broszka, żeby to były wakacje Twojego życia!

NIE MASZ Z KIM JECHAĆ?

Wyjazd jest organizowany zgodnie z przepisami przez Biuro Podróży reprezentujące markę TRIPTAILORS.pl, wpisane do Rejestru Organizatorów Turystycznych pod numerem 1724 - to z nim podpiszecie umowę wyjazdu. TUTAJ możecie zapoznać się z pełną dokumentacją dotyczącą organizatora. My zaprojektowaliśmy dla TRIPTAILORS.pl ten wyjazd i będziemy podczas niego Waszymi pilotami.

WAŻNE

Wyjazd organizowany przez

triptailors_OK_black.png