Zapraszamy Was do Wenecji Północy - zobaczcie jedno z najpiękniejszych miast Europy! Spróbujcie z nami kawioru i pysznego „borszczu”, zanurzcie się w świat różnorodnej kuchni Petersburga oraz odkryjcie lokalne miejsca, których nie znajdziecie w przewodnikach! To nie będzie zwykła wycieczka i odhaczanie zabytków - zabierzemy Was w podróż po ukrytych dzielnicach miasta, zjedziemy w głąb najokazalszego metra w Europie, odkryjemy niezwykłe kawiarnie na petersburskich dachach i pokażemy Wam historyczne perełki bez pośpiechu i gonitwy.

FOODKRYWAJ

PETERSBURG!

LANA: Pochodzi z St. Petersburga. Zafascynowana ludzką świadomością, kulturą oraz sztuką. Zna miasto jak własną kieszeń. Zabierze Was w roztańczone, undergroundowe miejsca i przybliży Wam życie Rosjan. Jesteście na to gotowi?

IMG_9015.jpg

WOJTEK: Spędził w Petersburgu ponad rok, więc wie, gdzie Was zabrać! Smaki i zakamarki miasta nie mają już przed nim tajemnic. Obieżyświat, który spędził 6 lat za granicą, podróżując i obserwując kultury w ponad 50 krajach świata.

JEDZENIE: gotowi na hity rosyjskiej kuchnię? Kawior, naleśniki, pielmienie, kartoszki czy sielotka - to wszystko podane w nietypowych restauracjach i kawiarniach, z których dawny Leningrad słyną na cały świat! Rosyjski czaj i szot lokalnej wódki? Mamy to!

NEVSKI PROSPEKT: przejdziemy wzdłuż i wszerz najsłynniejszą dzielnicę Petersburga - to tutaj kryją się najlepsze restauracje, zabytki, a życie toczy się 24h/ na dobę! Kto nie kupi a pamiątkę małej matrioszki, ten trąba 

VASSILEVSKI I PETROGRADSKI DYSTRYKT: Dostojne, piękne i najstarsze dzielnice Petersburga. Kamienice i dworki z wysokimi sufitami i dziesiątki kawiarni ukrytych między murami budynków. Tutaj posmakujecie prawdziwie lokalnego życia!

ZABYTKI: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Cerkiew na Krwi, czy chemiczne muzeum ukryte w podziemiach kamienic - to miejsca, które na każdym robią wrażenie! Zabierzemy Was też na dachy 3 największych katedr w poszukiwaniu petersburskiego horyzontu.

W SKRÓCIE

DZIEŃ 1 / Zaczynamy!

Wylatujemy z Polski do Petersburga. Po zalogowaniu w hotelu ruszamy na pierwsze foodkrywcowe doświadczenia! Zaczniemy od słynnego Neveskiego Prospektu - tutaj zajrzymy do słynnego sklepu z delikatesami. Spróbujemy lokalnych pączków (palce lizać!) i przepłuczemy gardło dobrym piwem albo szotem czarodziejki gorzałki. Zafundujemy Wam też prawdziwy… FOODGAZM! Uwaga: zjemy kolację w miejscu, gdzie zabronione są sztućce, a używam się tylko rąk! A po wypełnieniu Waszych żołądków udamy się w magiczną podróż łódką po kanałach Petersburga - idealne zakończenie dnia

PLAN

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zabierzemy Was w podróż w czasie - odkryjecie najważniejsze zabytki dawnego Piotrogrodu. Nasz dzień wypełni zwiedzanie Ermitażu, Cerkwi we Krwi, Twierdzy Pietropawłowskiej oraz największego meczetu w Europie. Zjemy też lunch w klimatycznej rosyjskiej restauracji i trochę odpoczniemy, bo wieczorem… ruszymy na nocny trip limuzyną po samym centrum Petersburga! Zobaczycie nowe oblicze miasta, które zmienia się nocą nie do poznania. Będzie się działo, drogie VIPy!

DZIEŃ 3

To dzień z dala od utartego szlaku! Będziemy błąkać się pośród kawiarni, barów i murów najciekawszych dytryktów: Vasilievsky i Petrogradsky. Przejedziemy się metrem, wejdziemy na kawę i piwo do lokalnych barów, wjedziemy na dach odkrywać panoramę miasta oraz pokażemy Wam słynne, zamknięte, pięciokątne podwórza - zobaczycie to, czego nie ma w przewodnikach!

DZIEŃ 4

Jak najlepiej ogląda się Petersburg? Z góry! Wejdziemy na 3 różne punkty widokowe najważniejszych cerkwi Petersburga rozsianych w okolicach Centrum. Widoki będą przednie, obiecujemy! Następna połowa dnia będzie dla Was - przecież musicie przywieźć do domu jakieś pamiątki! Na zakończenie wyjazdu zabierzemy Was na kolację pożegnalną w naszej ulubionej, lokalnej knajpce. Rosyjska wódka na do widzenia?

DZIEŃ 5 / Wylot do Polski

Wracamy do domu! Super było pokazać Wam Sankt Petersburg naszymi oczami!

*plan jest ramowy i wyjątkowych sytuacjach może ulec zmianie

KIEDY

17-21.09.2020

8-12.10.2020

CENA

2479 zł + lot

CO JEST W CENIE

FOODKRYWANIE

/kolacja powitalna
/3 x degustacje jedzenia w lokalnych restauracjach
/3 x degustacje wódki/piwa 
/3 x kawa/czaj w lokalnych restauracjach podczas zwiedzania
/degustacja kawioru
/kolacja pożegnalna
/zestaw Foodkrywcy z lokalnymi przysmakami

WYCIECZKI

/wycieczka do najsłynniejszych stacji metra
/nocny rejs kanałami 
/wieczorny limo trip po centrum Petersburga
/zwiedzanie 3 najważniejszych dzielnic oraz lokalnych kawiarni (Nevski, Vassilevski i Petrogradsky Dystrykt)
/zwiedzanie 3 cerkwi wraz z wejściem na miejsca widokowe

DO TEGO

/noclegi w pokojach 2-osobowych w 3* hotelu w centrum
/śniadania
/pełen transport na miejscu
/transfery lotniskowe

/wprowadzenie w świat kultury i kuchni rosyjskiej

/nasza pomoc i opieka na miejscu

/ubezpieczenie turystyczne i obowiązkowa składka na TFG

A CO NIE

/lot (ok. 600-800 zł)

/bilety wstępu do Ermitażu oraz Cerkwi we Krwi (około 100 PLN)
/wiza (bezpłatna, wyrabiana online)
/obiady x1 i kolacje x 2 (od ok. 20 zł/posiłek)

CO I JAK

Kompletnie się tym nie przejmuj! Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł - kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym broszka, żeby to były wakacje Twojego życia!

NIE MASZ Z KIM JECHAĆ?

Wyjazd jest organizowany zgodnie z przepisami przez Biuro Podróży reprezentujące markę TRIPTAILORS.pl, wpisane do Rejestru Organizatorów Turystycznych pod numerem 1724 - to z nim podpiszecie umowę wyjazdu. TUTAJ możecie zapoznać się z pełną dokumentacją dotyczącą organizatora. My zaprojektowaliśmy dla TRIPTAILORS.pl ten wyjazd i będziemy podczas niego Waszymi pilotami.

WAŻNE

NEWSLETTER

Zapisz się i nie przegap żadnego newsa ani promocji!

Wyjazd organizowany przez

triptailors_OK_black.png