Spokój. Cisza. Lasy. Kwieciste łąki. Terapia puszczą. Po prostu MAGIA PODLASIA. Na samą myśl o podlaskim slowlifie, zapachu lasu, ucieczce z miasta i odpoczynku w tym dziewiczym regionie mamy ochotę pakować walizki! Urlop w Polsce może być wyjątkowy i ten taki będzie, nasza w tym głowa.

 

PO PIERWSZE: zbliżysz się do siebie i do natury - przez drzewa, błękitne niebo i medytację o wschodzie słońca. PO DRUGIE:  Podlasie smakuje! Poznasz smaki tradycyjne i nowoczesne, proste i pokręcone, fancy i sielankowe. PO TRZECIE: miejsca - eleganckie i wystawne, tradycyjne i kameralne, perełki architektury zabytkowej i nowoczesnej. PO CZWARTE: Ludzie! Nasi przyjaciele, Podlasianie z sercem na dłoni, nakarmią Was i ugoszczą jak swoich <3. I PO PIĄTE: nowe umiejętności! Zrobisz swój własny eco kosmetyk, dowiesz się, które zioła można zbierać i jeść, jak zrobić domową granolę oraz jak robić i obrabiać zdjęcia, żeby Twój Instagram zwariował. Uwierz nam - Podlasie jest ekstra!

Patrycja & Filip

Poczuj slowlife

na Podlasiu!

SLOWLIFE: zwolnijcie, odetchnijcie, oderwijcie się na chwilę od codzienności - tu jest łatwiej <3

JEDZENIE: podlaskie smaki i smaczki w wydaniu tradycyjnym oraz fusion, stare, nowe i ziołowe - będzie OBŁĘDNIE PYSZNIE.

BIESIADOWANIE: uroczysta fine diningowa kolacja na dobry start i sielankowa biesiada pod gołym niebem na zakończenie tripa!

HISTORIA: butikowy hotel w dawnych koszarach wojskowych, uzdrowisko w dawnej osadzie klasztornej, zabytkowe, kolorowe cerkwie i tradycyjna, drewniana architektura. BAJ-KO-WO!

PRZYRODA: gęste lasy, ukwiecone łąki i szumiące rzeki - będziemy spacerować, odpoczywać i wdychać czyste powietrze w Zielonych Płucach Polski!

UZDROWISKO: kameralne miasteczko, w którym slowlife nabiera nowego znaczenia - ciche, spokojne i otoczone gęstą puszczą

WELLNESS: sauna, basen, medytacja - bo jak zwalniać i odpoczywać, to na MAXA.

ECO KOSMETYKI: które zrobicie sami podczas warsztatów z wykorzystaniem podlaskich ziół i składników - dla babeczek i facetów.

WARSZTATY I WIEDZA: food & wine pairing, warsztaty śniadaniowe, z podstaw fotografii, obróbki foto i kreowania wizerunku w social mediach, a na koniec turbo ciekawe warsztaty z kuchni starosłowiańskiej!

W SKRÓCIE

logo lokalnie white.png

DZIEŃ 1 / Zaczynamy!

Witajcie w stolicy Podlasia! Szybka kawka, pogadanka i ruszamy jeść - do jednej z najlepszych knajp na Podlasiu, która słynie z turbokreatywności i... najlepszego chleba owsianego pod słońcem. Po jedzeniu? Spacer! Przez najpiękniejsze zakątki Białegostoku, po których przechadzali się też państwo Braniccy.  Po południu wyszkolimy Was z fotografii i obróbki foto, a wieczorem... zabierzemy na degustację i prosejczo. Szykujcie muszki i cekiny!

DZIEŃ 2

Nasza meta - najpiękniejszy hotel butikowy we Wschodniej Polsce - słynie z wielu rzeczy, a jedną z nich są OBŁĘDNE śniadania. Przyjdźcie wcześniej i trochę sobie podogadzajcie! Bo potem będziemy dogadzać swoim licom i facjatom - podczas warsztatów kosmetycznych, gdzie przygotujemy swoje własne eco mazidła z podlaskich składników. Dalej: lunch! A raczej podlaska festa - u naszych przyjaciół, którzy gotują takie rzeczy, że OMG, a do każdego dania potrafią dobrać winne i nie tylko perełki. Wyskoczymy też na wycieczkę do bajkowej Krainy Otwartych Okiennic, która słynie... z otwartych okiennic i obłędnie kolorowych, zabytkowych cerkwi, a po południu będziemy siedzieć w saunie: w końcu trzeba trochę odsapnąć!

PLAN

DZIEŃ 3

Śniadanie, znowu, na wypasie!, a potem ucieczka od świata do najpiękniejszego zakątka Podlasia, które jest uzdrowiskiem. Zabytkowe miasteczko zwiedzimy z przewodnikiem, który zna je jak własną kieszeń - dowiecie się, jak z osady przyklasztornej stać się miastem przemysłowym, a wreszcie oazą slowlife'u. Po obiedzie - u naszych wspaniałych przyjaciół, którzy słyną z najbardziej ukwieconej kuchni na świecie - wybierzemy się na łąkę, gdzie dowiemy się co i jak! Co można jeść, co parzyć i jakie cuda potrafią zdziałać zioła! A spać, już tak na serio, pójdziecie słuchając rechotu żab. W końcu obok jest staw!

DZIEŃ 4

Odrywania od naszej osobliwej rzeczywistości AD 2020 ciąg dalszy - dziś: TERAPIA LASEM. Przytulaliście kiedyś puszczę? Drzemaliście w lesie w hamaku? Oglądaliście mrówki? No właśnie, zakochacie się po uszy! Puszcza ma prawdziwą moc <3. A wieczorem... najemy się podlaskich tapasów, które popijemy podlaskimi trunkami. Nastawcie się na długi i leniwy wieczór na ukwieconej łące <3.

DZIEŃ 5

Śniadanie edukacyjne! Bo zrobicie je sami: nauczymy Was, jak wyczarować szybką granolę o zapachu róż, jak zrobić kokosową owsiankę  i dlaczego smoothie bowle są ekstra. Poza tym w kuchni są najlepsze imprezy! Dziś też możecie wejść w tryb SLOW na maksymalnego maksa! Czas oddajemy Wam: leżcie na kocu, jedźcie do tatarskiej wioski albo galopujcie końmi przez las. Róbta, co chceta! A my Wam w tym pomożemy :)

DZIEŃ 6

Ostatnie wspólne śniadanie, ostatni spacer i spojrzenie na pływające w stawie żaby i pora na foodową puentę naszego wyjazdu! Czyli przepyszne, przemagiczne i przecudowne warsztaty z kuchni starsłowiańskiej, która była na Podlasiu na długo przed kartaczami i babką ziemniaczaną. Razem ugotujemy, razem zjemy i razem wyjedziemy! Podlasie: LOWE.

KIEDY

01-06.09.2020

CENA

2999 zł

CO JEST W CENIE

FOODKRYWANIE

/kolacja fine dining w zabytkowej restauracji
/kolacja biesiadna pod gołym niebem

/lunch degustacyjny nowej kuchni podlaskiej

/food&wine pairing

/degustacje podlaskich smaczków

/degustacja podlaskich wypieków

WYCIECZKI&WELLNESS

/wycieczka do Krainy Otwartych Okiennic
/zwiedzanie zabytkowego uzdrowiska z przewodnikiem

/terapia puszczą

/dostęp do SPA hotelowego

WIEDZA

/warsztaty Granola&SmoothieBowl

/warsztaty z kuchni starosłowiańskiej

/warsztaty z podstaw fotografii

/warsztaty z obróbki foto

/warsztaty social mediowe

/warsztaty ziołowe

/eco warsztaty kosmetyczne

 

DO TEGO

/2 noce w 4* hotelu butikowym

/3 noce w kameralnym pensjonacie w uzdrowisku

/świeże podlaskie śniadania

/mega paka prezentów od marek wspierających tripa

/nasza pomoc i opieka na miejscu

A CO NIE

/dojazd i powrót z Białegostoku (wygodny pociąg z Warszawy i droga ekspresowa S8)

/4 obiady i 3 kolacje

CO I JAK

Kompletnie się tym nie przejmuj! Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł - kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym broszka, żeby to były wakacje Twojego życia!

NIE MASZ Z KIM JECHAĆ?

NEWSLETTER

Zapisz się i nie przegap żadnego newsa ani promocji!

Wyjazd organizowany przez

triptailors_OK_black.png