Wyrusz z nami na niesamowitą przygodę w sercu Himalajów! Trekking dookoła Annapurny to jedna z najpiękniejszych tras w Nepalu. Małe wioski, górskie przełęcze, ośnieżone szczyty ośmiotysięczników i kwitnące rododendrony. A wszędzie dookoła łopoczące na wietrze buddyjskie flagi modlitewne, które dopełniają ten malowniczy krajobraz. Czeka Cię niezapomniany trekking po Himalajach, setki pocztówkowych widoków, dziesiątki nepalskich uśmiechów i kulinarne odkrycia, które będą nam towarzyszyć podczas całego wyjazdu. Odpal z nami Nepal!

ODPAL NEPAL!

TERESA: Zazwyczaj można ją spotkać na górskim szlaku. Najlepiej czuje się na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza, a tym razem zabierze Was tam ze sobą! W ubiegłym roku przez kilka miesięcy podróżowała z plecakiem po Azji Południowo Wschodniej. Uwielbia poznawać nowe zakątki naszej planety, lokalne zwyczaje i kosztować smaków świata. Uwaga: zaraża górską pasją! ;)

IMG_20181125_183744_314.jpg

DAWID: Absolwent AGH w Krakowie. Po przeszło dwóch latach pracy jako manager, w lipcu 2018 opuścił firmę, aby poświęcić się podróżowaniu łączonemu z trekkingiem górskim. Ma za sobą między innymi jeden z najtrudniejszych szlaków długodystansowych w Europie, GR20 oraz całą masę pomniejszych tras. Kocha góry do zatracenia!

NEPAL: Perła Himalajów. Kraj, którym oczarowany jest każdy miłośnik gór!

KATHMANDU: Stolica kraju będąca mieszanką Orientu i zachodniego stylu z tętniącą życiem dzielnicą Thamel

POKHARA: Malownicza miejscowość u podnóży Annapurny. Pływanie łódkami po jeziorze z widokiem na ośnieżone szczyty!

THORONG LA: Górska przełęcz położona na 5416 m n.p.m. Prawdziwe wyzwanie okraszone pięknymi widokami i dużą dawką satysfakcji po jej zdobyciu!

TATOPANI: Miasteczko, w którym czeka Was idealna nagroda po trekkingu - kąpiel w tutejszych gorących źródłach

W SKRÓCIE

DZIEŃ 1 i 2 / Zaczynamy!

Wylatujemy z Polski do Nepalu! W Kathmandu spędzimy trochę leniwego czasu na zaaklimatyzowanie, pierwsze zakupy i poznanie nepalskich wibracji.

DZIEŃ 3 / Dharapani (1889 m)

Czas ruszać! Niespiesznie przemieścimy się do Dharapani, która leży na 1889 metrach nad poziomem morza - tu zacznie się PRAWDZIWA przygoda.

DZIEŃ 4 / Chame (2670 m)

Dziś towarzyszy nam widok na ośmiotysięcznik Manaslu! Trasa jest urozmaicona - przebiega korytem Marsyangdi, skąd po drodze rozpościera się widok na Annapurnę II, następnie ścieżka wiedzie wśród sosnowego lasu. Przekracza się też kolejne wiszące mosty - charakterystyczne dla nepalskiego krajobrazu. Docieramy do wioski Chame!

PLAN

DZIEŃ 5 / Pisang (3300 m)

Kolejnego dnia szlak wiedzie przez świerkowo - jodłowy las. Widać potężne płyty skalne Oble Dome - świętej góry buddystów. Mijamy niewielkie górskie jeziora i zatrzymujemy się na nocleg w wiosce Pisang. Po zakwaterowaniu w lodgy udamy się w krótką wędrówkę 200 metrów wyżej, by stamtąd o zachodzie słońca podziwiać widok na Annapurnę II i IV, Gangapurnę, Tarke Kang i Tilicho Peak.

DZIEŃ 6 / Manang (3600 m)

Tego dnia schodzimy na dno doliny Marsyangdi podziwiając malownicze formacje erozyjne. Następnie mijając wioskę Braga, w której znajduje się ciekawy klasztor buddyjski docieramy do Manangu. W miejscowości Manang znajduje się poczta, sklepy, a nawet…kino. Wokół pasą się krowy, a po wzgórzach hasają stada kozic górskich. Rozpościerają się też piękne widoki na okoliczne szczyty.

DZIEŃ 7 / Manang

W miejscowości Manang robimy dzień przerwy na aklimatyzację. Nie będziemy się jednak nudzić - wioska słynie ze znakomitych wyrobów cukierniczych, których nie omieszkamy skosztować. Zrobimy także krótką wycieczkę aklimatyzacyjną do lodowca Gangapurna.

DZIEŃ 8 / Yak Kharka (4150 m)

Z Manang droga prowadzi do ostatniej na szlaku zamieszkałej wioski Tengi. Od tej wysokości jedyne siedliska ludzkie, to sezonowe osady pasterskie. Zatrzymujemy się w jednej z nich - miejscowości Yak Kharka, w której znajduje się kilka klimatycznych hostelików.

DZIEŃ 9 / Thorung Phedi (4500 m)

Kolejny dzień trekkingu to dotarcie do wioski Thorung Phedi i schroniska będącego bazą wypadową do wejścia na przełęcz Thorung La. Później czeka nas noc pełna emocji, bo już kolejnego dnia (około 4 rano) atakujemy przełęcz Thorong La - najwyżej położony punkt na trasie. Pam

DZIEŃ 10 / Thorung La (5416 m) > Muktinath (3800 m)

Najważniejszy moment trekkingu - przełęcz Thorong La. Niesamowite widoki i duże emocje gwarantowane. A po zdobyciu przełęczy duża radość i pamiątkowe zdjęcia :) Wieczorem docieramy do wsi Muktinah, gdzie czeka nas odpoczynek po wyczerpującym i długim, ale fantastycznym dniu!

DZIEŃ 11 / Marpha (2670 m)

Po drugiej stronie Throng La czekają nas zupełnie odmienne krajobrazy. Naszym oczom ukazują się nowe szczyty i potężny masyw Dhaulagiri Himal. We wsi Kagbeni spotyka się liczne lepianki, z suszącym się na dachach drewnem. Wąskie uliczki tworzą tajemniczy, niemal średniowieczny klimat. Docieramy do miejscowości Marpha, która jest jednym z najsympatyczniejszych miasteczek tej części Himalajów.

DZIEŃ 12 / Tatopani (1200 m)

W miarę zmniejszania wysokości, przyroda staje się coraz bardziej bujna i zielona. Mijamy malownicze wioski. Popołudniem docieramy do miasteczka Tatopani, w którym czeka nas niespodzianka :)

DZIEŃ 13 i 14 / wycieczka do Ghorepani (2874 m)

Z Tatopani warto wybrać się na dwudniową wycieczkę do Ghorepani. Znajduje się tak świetny punkt widokowy na całą grupę Annapurny oraz Dhaulagiri. Dodatkowo na trasie mijamy maleńkie górskie wioski, co daje możliwość poczucia jak toczy się codzienne życie Nepalczyków. Z punktu widokowego Poon Hill można oglądać niesamowity wschód słońca z piękną panoramą szczytów. Wycieczka ta jest opcjonalna, w zależności od kondycji grupy.

DZIEŃ 15 - 17 / Pokhara

Całodniowa przeprawa górską drogą przez Beni do Pokhary dostarczy Wam emocji! Ale spokojnie, będziemy mieli czas na odpoczynek po trekkingu i pływanie łódką po jeziorze Phewa - delektując się ciszą, spokojem i pięknymi widokami ośnieżonych szczytów. Wybierzemy się teś na długi spacer do Shanti Stupy, skąd rozpościera się imponująca panorama Himalajów rejonu Annapurny!

DZIEŃ 18 i 19 / Kathmandu

Całodniowa przeprawa autobusowa zabierze nas znów do Kathmandu!  Zwiedzimy jego zabytki, kupimy trochę pamiątek i wyskoczymy na pożegnalną kolację, na której będziemy próbować regionalnych, nepalskich smaków.

DZIEŃ 20 i 21 / Powrót do Polski

Opuścimy magiczny Nepal i wrócimy do domu! Super było pokazać Wam Himalaje naszymi oczami!

*plan jest ramowy i wyjątkowych sytuacjach może ulec zmianie

KIEDY

04-25.04.2020

CENA

6500 zł + lot (ok. 3500 zł)

CO JEST W CENIE

FOODKRYWANIE

/nepalskie śniadania i kolacje

/powitalny nepalski obiad na Thamelu w Kathmandu

/po zakończeniu trekkingu kolacja z degustacją tradycyjnych nepalskich dań, przekąsek i napojów

/degustacja herbaty z masłem z mleka jaka i solą

WYCIECZKI

/10-dniowy trekking dookoła Annapurny

/wypożyczenie łódek w Pokharze

/zwiedzanie  Świątyni Małp w Kathmandu

DO TEGO

/noclegi w hostelach w Kathmandu i Pokharze oraz w lodgach i tea housach (nepalskich schroniskach) na trasie trekkingu
/wszystkie transfery na miejscu
/wiza nepalska

/pozwolenia na trekking

/nasza opieka i pomoc na miejscu oraz koordynowanie wyjazdu

/odpowiednie ubezpieczenie turystyczne  i obowiązkowa składka na TFG

/niespodzianka na zakończenie trekkingu!

A CO NIE

/bilet lotniczy do Kathmandu (około 3500 zł)

/dodatkowe wyżywienie (poza śniadaniami i kolacjami) oraz woda i inne napoje
/inne wydatki osobiste oraz wydatki nie wymienione powyżej

 

 

 

// pomagamy z zakupem biletów  lotniczych: w dniu, kiedy będzie korzystna cena, dajemy Wam znać i wspólnie kupujemy bilety

//istnieje również możliwość spotkania w Kathmandu, jeżeli chciecie lecieć z innego miasta niż Warszawa

CO I JAK

Kompletnie się tym nie przejmuj! Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł - kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym broszka, żeby to były wakacje Twojego życia!

NIE MASZ Z KIM JECHAĆ?

Wyjazd jest organizowany zgodnie z przepisami przez Biuro Podróży reprezentujące markę TRIPTAILORS.pl, wpisane do Rejestru Organizatorów Turystycznych pod numerem 1724 - to z nim podpiszecie umowę wyjazdu. TUTAJ możecie zapoznać się z pełną dokumentacją dotyczącą organizatora. My zaprojektowaliśmy dla TRIPTAILORS.pl ten wyjazd i będziemy podczas niego Waszymi pilotami.

WAŻNE

NEWSLETTER

Zapisz się i nie przegap żadnego newsa ani promocji!

Wyjazd organizowany przez

triptailors_OK_black.png