UCIECZKA DO

ABCHASKIEGO RAJU!

Bierz plecak i jedź z nami w totalnie wyjątkową podróż po Abchazji - tropikalnym skansenie dawnego ZSRR! Spróbuj niepowtarzalnego abchaskiego wina, lokalnych chaczapuri i soczystej, grillowanej baraniny. Zobacz najpiękniejszą część Kaukazu, zwaną niegdyś "Gruzińką Riwierą, w której panuje subtropikalnym klimatem, a roślinność jest tak bujna, że głowa mała. I wreszcie zejdź z nami z utartego szlaku, odpocznij na puściutkich plażach i odkryj dzikie skarby Zachodniego Kaukazu!

LANA: Pochodzi z St. Petersburga. Zafascynowana ludzką świadomością, kulturą oraz sztuką. Zna miasto jak własną kieszeń. Zabierze Was w roztańczone, undergroundowe miejsca i przybliży Wam życie lokalesów. Jesteście na to gotowi?

IMG_9015.jpg

WOJTEK: Obieżyświat, który spędził 6 lat za granicą, podróżując i obserwując kultury w ponad 50 krajach świata. Uzależniony od adrenaliny miłośnik Bieszczad i Himalajów. Autor książki "Spotkania w Azji".

GAGRA: kiedyś ośrodek wypoczynkowy dla obywateli radzieckich i miejsce spotkać całej śmietanki towarzyskiej Związku Radzieckiego. Słynie z szerokiej plaży i otaczających ją zielonych góry.

NOWY AFON: bajeczne miejsce z historią sięgającą III wieku. Bujna tropikalna przyroda i ukryte w niej zabytki robią ogromne wrażenie: od Jaskini Nowoatońskiej, jednej z największych na świecie, po ruiny twierdzy Anakopia. 

JEZIORO RICA: otoczone ostrymi, 3500-metrowymi wzgórzami i połaciami gęstego lasu. Dziki Kaukaz w pigułce!

KRASNA POLANA: położona wysoko w górach Kaukazu, magiczna i modna była wioska olimpijska. Pobliskie szlaki przyrodnicze słynne są na całą Rosję.

SUCHUM: dumna stolica Abchazji. Niegdyś grecka kolonia, obecnie odradzająca się turystyczna perełka. Idealne miejsca na nadmorski zachód słońca przy lampce czerwonego wina!

W SKRÓCIE

PLAN

DZIEŃ 1 / Przyjazd do Abchazji

Przelot do Soczi, przekroczenie granicy lądowej z Abchazją i transfer do Gagry.

DZIEŃ 2 / Gagra

Po śniadaniu czas na eksplorację okolicy i podziwiani pięknych widoków! Odpoczniemy na szerokiej kamienistej plaży, zrobimy zdjęcia budynkom widmo, cichym świadkom komunizmu, odwiedzimy nadmorski park, zajrzymy na lokalny targ, gdzie spróbujecie wina z beczki, a dzień zakończymy w ponad stuletniej, najsłynniejszej restauracji Abchazji – Gagripsh: prędzej zabraknie nam tu siły, niż pysznego jedzeni i wina!

DZIEŃ 3 / Jezioro Rica

Z samego rana ruszymy autem 4x4 na całodzienną wycieczkę nad górskiej jezioro, gdzie przed wojną pomieszkiwał i wypoczywał Stalin. To wyjątkowy region, który jest częścią ekoregionu lasów liściastych o dużej koncentracji wiecznie zielonych drzew bukszpanowych. W drodze powrotnej zanurzymy się w dzikie rejony Kaukazu i odkryjemy przepiękny wodospad schowany w centrum gęstego lasu. Po całym dniu atrakcji będziemy spać jak zabici!

DZIEŃ 4 / Suchum

Wcześnie rano udamy się lokalną marszrutką do stolicy Abchazji. Wyrobimy wizy i ruszymy odkrywać miasto. Wśród piniowych drzew, palm i wawrzynów zobaczymy, jak mieszkańcy grają w domino. Odwiedzimy nadmorski park, ruiny parlamentu oraz przepiękną promenadę, z której słynie miasto, a wieczorem obejrzymy zachód słońca przy lampce lokalnego wina.

DZIEŃ 5-6 / Nowy Afon

Po śniadaniu udamy się do Nowego Afonu, gdzie zwiedzimy Jaskinię Nowoafońską, twierdzę Anakopia i monastyr. Odpoczniemy w promieniach słońca i nad ciepłym morzem, a wieczorem pójdziemy na Abchaską ucztę - zjemy obłędne lobio, chaczapuri i wiele dań mięsnych przyprawionych sosem adżarskim. Mówią, że kuchnia Abchaska jest powodem długowieczności Abchazów - przekonacie się sami?

DZIEŃ 7 / Soczi

Ruszymy w stronę Soczi i zabierzemy Was w rosyjskie Alpy! Czas pooddychać świeży górskim powietrzem i spędzić noc w górach w luksusowym hotelu. Zobaczycie zapierającą dech w piersiach wioskę olimpijską w Krasnej Polanie, otoczoną kaukaskimi górami! Chętni będą mogli wjechać kolejką na ponad 2500 m n.p.m! 

DZIEŃ 8 / Soczi

Dziś z łezką w oku pomachamy Wam na do widzenia - fajnie było przeżyć z Wami Abchazką przygodę!

*plan jest ramowy i wyjątkowych sytuacjach może ulec zmianie

CO I JAK

KIEDY

03-10.10.2020

CO JEST W CENIE

FOODKRYWANIE

/2 x kolacja degustacyjna – Gagra i Nowy Afon

/wycieczka na lokalny targ z degustacją abchaskich przysmaków w Gagrze

/butelka abchaskiego wina w prezencie

/kawa/lampka wina na promenadzie w Suchumi

/tasting wina i chaczapuri

 

ATRAKCJE

/wycieczka do Jaskini Nowoafońskiej

/zwiedzanie klasztoru i starych tropikalnych ogrodów w Nowym Afonie

/wycieczka autem terenowym w Kaukaz nad Jezioro Rice i wodospady

/spacer i eksplorowanie Gagry, Suchumi oraz Nowego Afonu

/odkrywanie reliktów i hoteli widmo dawnego ZSRR

/spacer śladami wojny Abchasko - Gruźińskiej

/zwiedzanie Krasnej Polany

CENA FIRST MINUTE

3199 zł + lot + wizy

DO TEGO

/noclegi w pokojach 2-osobowych w bardzo dobrych hotelach (4*) oraz pensjonacie (3*)

/śniadania w lokalnych restauracjach

/wszystkie transfery na miejscu

/zestaw FOODKRYWCÓW

/nasza pomoc i opieka na miejscu

/ubezpieczenie turystyczne i obowiązkowa składka na TFG

 

A CO NIE

/przelot do Sochi (ok. 1500 zł)

/wizy wjazdowej do Rosji (200-300 zł)

/wizy wjazdowej do Abchazji (10 USD)

Kompletnie się tym nie przejmuj! Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł - kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym broszka, żeby to były wakacje Twojego życia!

NIE MASZ Z KIM JECHAĆ?

Wyjazd jest organizowany zgodnie z przepisami przez Biuro Podróży reprezentujące markę TRIPTAILORS.pl, wpisane do Rejestru Organizatorów Turystycznych pod numerem 1724 - to z nim podpiszecie umowę wyjazdu. TUTAJ możecie zapoznać się z pełną dokumentacją dotyczącą organizatora. My zaprojektowaliśmy dla TRIPTAILORS.pl ten wyjazd i będziemy podczas niego Waszymi pilotami.

WAŻNE

Wyjazd organizowany przez

triptailors_OK_black.png