UCIECZKA DO

ABCHASKIEGO RAJU!

Bierz plecak i jedź z nami w totalnie wyjątkową podróż po Abchazji - tropikalnym skansenie dawnego ZSRR! Spróbuj niepowtarzalnego abchaskiego wina, lokalnych chaczapuri i soczystej, grillowanej baraniny. Zobacz najpiękniejszą część Kaukazu, zwaną niegdyś "Gruzińką Riwierą, w której panuje subtropikalnym klimatem, a roślinność jest tak bujna, że głowa mała. I wreszcie zejdź z nami z utartego szlaku, odpocznij na puściutkich plażach i odkryj dzikie skarby Zachodniego Kaukazu!

W SKRÓCIE

GAGRA: kiedyś ośrodek wypoczynkowy dla obywateli radzieckich i miejsce spotkać całej śmietanki towarzyskiej Związku Radzieckiego. Słynie z szerokiej plaży i otaczających ją zielonych góry.

NOWY AFON: bajeczne miejsce z historią sięgającą III wieku. Bujna tropikalna przyroda i ukryte w niej zabytki robią ogromne wrażenie: od Jaskini Nowoatońskiej, jednej z największych na świecie, po ruiny twierdzy Anakopia. 

JEZIORO RICA: otoczone ostrymi, 3500-metrowymi wzgórzami i połaciami gęstego lasu. Dziki Kaukaz w pigułce!

SUCHUM: dumna stolica Abchazji. Niegdyś grecka kolonia, obecnie odradzająca się turystyczna perełka. Idealne miejsca na nadmorski zachód słońca przy lampce czerwonego wina!

WOJCIECH JUROJĆ: Świadomy Podróżnik, który odwiedził ponad 50 krajów, a ponad 4 lata mieszkał w Azji, poznając jej kultury. Uzależniony od adrenaliny miłośnik Bieszczad i Himalajów. Ostatnio zdobył Mt. Kenya i chodził po dzikich górach północnego Iranu. Autor książki "Spotkania w Azji", specjalizuje się w pokazywaniu lokalnej kultury, przyrody, smaków oraz uczy świadomego podróżowania.

PLAN

DZIEŃ 1 / Przyjazd do Abchazji

Przelot do Soczi, przekroczenie granicy lądowej z Abchazją i transfer do Gagry.

DZIEŃ 2 / Gagra

Po śniadaniu czas na eksplorację okolicy i podziwiani pięknych widoków! Odpoczniemy na szerokiej kamienistej plaży, zrobimy zdjęcia budynkom widmo, cichym świadkom komunizmu, odwiedzimy nadmorski park, zajrzymy na lokalny targ, gdzie spróbujecie wina z beczki, a dzień zakończymy w ponad stuletniej, najsłynniejszej restauracji Abchazji – Gagripsh: prędzej zabraknie nam tu siły, niż pysznego jedzeni i wina!

DZIEŃ 3 / Jezioro Rica

Z samego rana ruszymy autem 4x4 na całodzienną wycieczkę nad górskiej jezioro, gdzie przed wojną pomieszkiwał i wypoczywał Stalin. To wyjątkowy region, który jest częścią ekoregionu lasów liściastych o dużej koncentracji wiecznie zielonych drzew bukszpanowych. W drodze powrotnej zanurzymy się w dzikie rejony Kaukazu i odkryjemy przepiękny wodospad schowany w centrum gęstego lasu. Po całym dniu atrakcji będziemy spać jak zabici!

DZIEŃ 4 / Suchum

Wcześnie rano udamy się lokalną marszrutką do stolicy Abchazji. Wyrobimy wizy i ruszymy odkrywać miasto. Wśród piniowych drzew, palm i wawrzynów zobaczymy, jak mieszkańcy grają w domino. Odwiedzimy nadmorski park, ruiny parlamentu oraz przepiękną promenadę, z której słynie miasto, a wieczorem obejrzymy zachód słońca przy lampce lokalnego wina.

DZIEŃ 5-6 / Nowy Afon

Po śniadaniu udamy się do Nowego Afonu, gdzie zwiedzimy Jaskinię Nowoafońską, twierdzę Anakopia i monastyr.

Odpoczniemy w promieniach słońca i nad ciepłym morzem, a wieczorem pójdziemy na Abchaską ucztę - zjemy obłędne lobio, chaczapuri i wiele dań mięsnych przyprawionych sosem adżarskim. Mówią, że kuchnia Abchaska jest powodem długowieczności Abchazów - przekonacie się sami?

DZIEŃ 7 / Powrót

Dziś z łezką w oku pomachamy Wam na do widzenia - fajnie było przeżyć z Wami Abchazką przygodę!

*plan jest ramowy i wyjątkowych sytuacjach może ulec zmianie

CO I JAK

KIEDY

18-24.05.2019

CO JEST W CENIE

FOODKRYWANIE

/kolacja degustacyjna w Afon

/wycieczka na lokalny targ z degustacją abchaskich przysmaków

/butelka abchaskiego wina w prezencie

 

ATRAKCJE

/wycieczka do Jaskini Nowoafońskiej

/wycieczka nad Jezioro Rice

/zwiedzanie Gagry i Suchum

/ubezpieczenie turystyczne i obowiązkowa składka na TFG

CENA

2399 zł + lot + wizy

DO TEGO

/noclegi 

/śniadania

/wszystkie transfery

/zestaw FOODKRYWCÓW

/nasza pomoc i opieka na miejscu

 

A CO NIE

/przelot do Sochi (ok. 1500 zł - kupujecie bilet sami, ale możemy Wam pomóc)

/wizy wjazdowej do Rosji (150-200 zł)

/wizy wjazdowej do Abchazji (10 USD)

Kompletnie się tym nie przejmuj! Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł - kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym broszka, żeby to były wakacje Twojego życia!

NIE MASZ Z KIM JECHAĆ?

WAŻNE

Ten wyjazd jest organizowany przez biuro podróży QBEK Studio - to z nim podpiszecie umowę i jemu zapłacicie za wyjazd. Na TEJ stronie możecie zapoznać się z jego opisem i dokumentacją, w tym gwarancją ubezpieczeniową. My zaprojektowaliśmy dla QBKA ten wyjazd i będziemy podczas niego Waszymi pilotami (bądź jeden z nas). 

Wyjazd organizowany przez

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - Biały Krąg